Časte otázky od našich zákazníkov

 1. Vykonávate kurzy a školenia na splátky ? Túto možnosť neposkytujeme ani to neplánujeme.
 2. Vykonávate kurzy a školenia cez RE-PAS ?  Túto možnosť už neposkytujeme ani to neplánujeme.
 3. Termíny kurzov sú orientačné alebo záväzné ? Termíny zverejnené na našej stránke sú VŽDY aktuálne a platné!
 4. Je prihláška záväzná ? Ak ste už prihlásený a viete, že prísť nemôžete, informujte nás o Vašej neúčasti (aspoň SMS-kou). Na základe Vašej prihlášky Vás pred kurzom vždy telefonicky kontaktujeme. Privítali by sme, dvíhanie hovorov (zelené tlačidlo na mobilnom telefóne) a odpovedanie na sms správy, ak sa s Vami snažíme spojiť. Vaše najčastejšia odpoveď, ktorá vždy pobaví : „ CHCEL SOM VÁM PRÁVE VOLAŤ“ 
 5. Máte pobočku aj v inom meste ako Nitra ? Inú pobočku nemáme a zatiaľ ani neplánujeme z dôvodu, že väčšina kurzov je jednodňových. Cestujú k nám zákazníci z rôznych častí Slovenska a zahraničia.
 6. V poslednom čase nám píšete a voláte že modré preukazy na obsluhu stavebných strojov sú neplatné. Farba dokladu alebo dizajn dokladu nemá nič spoločné s tým, či je doklad na obsluhu stavebného stroja platný! Zo zákona nie je presne špecifikované akej farby, dizajnu alebo veľkosti sa musia vydávať doklady na obsluhu stavebných strojov. Každé školiace stredisko má vlastný dizajn celého dokladu. Viac sa dozviete tu Kurzy strojníkov stavebných strojov
 7. Potrebujem k základnému školeniu aj potvrdenie od lekára ? Áno potrebujete. Ku každej profesii zvlášť lekárske potvrdenie, nie staršie ako 6 mesiacov, že ste spôsobilí napr.:

  Po vyplnení online prihlášky, Vám na Vami zadaný e-mail príde aj tlačivo pre potvrdenie spôsobilosti.

 8. Ktorý lekár mi potvrdí tlačivo o spôsobilosti ? Váš obvodný lekár.
 9. Potrebujem k základnému školeniu potvrdenie od obvodného lekára ak :
  • som vodič z povolania ? mám vodičský preukaz typu C ? áno, potrebujete. Vodičský preukaz s tým nemá nič spoločné.
  • som absolvoval zdravotnú prehliadku minulý rok…. ? áno, potrebujete. To, že ste vodičom z povolania Vás neoprávňuje obsluhovať napr. stavebný stroj, či motorový vozík.
  • som absolvoval zdravotnú prehliadku minulý rok…. ? áno, potrebujete. Čítajte bod 6.
 10. Kde Vás nájdeme v Nitre ? Tu nájdete presnú adresu a tiež fotky budovy kde nás nájdete : Tu nás nájdete
 11. Stratil som doklady (ukradli mi ich) – pošlite mi duplikát. Duplikáty preukazov a dokladov vieme vystaviť, len v prípade, že daná osoba absolvovala u nás základné školenie !  Vždy je potrebné kontaktovať spoločnosť (školiace stredisko), ktorá Vám daný preukaz alebo doklad vydávala. Neexistuje na Slovensku žiadna databáza všetkých vydaných preukazov a dokladov. Každá spoločnosť eviduje len svoje vydané preukazy a doklady !
 12. Vykonávate aj základné kurzy na vežové alebo mobilné žeriavy ? Tieto kurzy už neposkytujeme ani to neplánujeme. Vykonávame len opakované školenia a aktualizačnú odbornú prípravu.
 13. Poskytujete študijné materiáli alebo testy pred absolvovaním kurzu ? Nie neposkytujeme. Všetko podstatné a potrebné sa dozviete na kurze.